3. VAZMENA NEDJELJA                                 14. travnja 2024.

Danas u 10,15 je mjesečni vjeronaučni susret za vjeroučenike 1. i  2. razreda, a slijedeće nedjelje za vjeroučenike 4.5.i 6. razreda!

Danas uz župnu misu u 11,00 sati: kratki susret prvopričesnika i njihovih roditelja!

Ovaj tjedan je redoviti župni vjeronauk  za prvopričesnike i krizmanike.

U Lučelnici – prvopričesnici imaju vjeronauk u utorak, jer u srijedu nema nastave zbog Izbora za zastupnike u Hrvatskom saboru.

Naša župna slavlja:

Proštenje sv. Florijana i Dan grada: nedjelja, 28.travnja  u 11,00 sati. Proštenje sv. Josipa u Lučelnici: srijeda, 1. svibnja u 11,00 sati. Proštenje sv. Filipa i Jakova: nedjelja, 5. svibnja u 11,00 sati. Slavlje Svete Potvrde: nedjelja,12. svibnja u 11,00 sati. Slavlje Prve Pričesti: nedjelja, 26. svibnja u 11,00 sati.

Pjevanje za Župni zbor je srijedom u 19,30 sati ( nakon večernje mise).

HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom pomažu u obnovi naše župne crkve i samostana. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima.

Važna obavijest za mlade vjernike:

Susret HKM bit će u subotu, 4. svibnja u Gospiću. Mladi iz našeg dekanata će ići organiziranim autobusom  pa pozivamo mlade neka se jave u Župni ured gdje će dobiti sve informacije. Mladi se za ovaj susret prijavljuju osobno “on-line” i popunjavaju prijavnicu s potrebnim podacima  do 20. travnja (produžen je rok za prijavu). Obavijestite jedni druge, da znamo koliko ima prijavljenih!

Važno! U srijedu, 17. travnja  su Parlamentarni izbori – biramo predstavnike za Hrvatski sabor. Naši nas biskupi pozivaju da ispunimo svoju građansku dužnost i dademo svoj glas onima koji su vrijedni našeg povjerenja i koji će zastupati  naše  moralne vrijednosti. Nemojmo nasjedati na parole, nego upoznajmo programe stranaka i njihov sadržaj.Nama vjernicima nije  svejedno kakav svjetonazor ima koja politička opcija i ne možemo podržati one koji pobačaj stavljaju u Ustav i promiču rodnu ideologiju. Zato je važno razmišljati svojom glavom i biti odgovoran za glas koji nekome dajem!

Katolički tisak: Glas koncila,  MAK za naše vjeroučenike, Glasnici za pretplatnike…