PRESVETO TROJSTVO                                      04. lipnja 2023.

Prva je nedjelja u mjesecu kada molimo za nova duhovna zvanja, a svojim darovima pomažemo naše sjemenište i odgojne ustanove. Hvala vam!

ČETVRTAK: TIJELOVO – Svetkovina Tijela i Krvi Kristove i državni blagdan.

Svete mise su samo u župnoj crkvi: 8,00: rana misa                                              10,00:  svečana župna misa u samostanskom dvorištu i Tjelovska procesija

Tjelovska misa će biti na otvorenom – u našem samostanskom dvorištu- jer se naša župna crkva obnavlja. Nadamo se da će nam dobri Bog podariti lijepo vreme.Pozivamo sve članove KUD-a Antun Mihanović, sve naše vatrogasce, sve članove lovačkog društva (koji nose nebo)  i ostale udruge da uzveličaju proslavu Tijelova. Doći će n am i limena glazba iz Mrzlog Polja (“Mrzlopoljčani”)  kao i svake godine. Ove godine nećemo praviti sjenice, ali ćemo imati četiri postaje Tjelovske procesije. Naši ovogodišnji prvopričesnici(ponesite križiće i cvjetne latice) i ministranti neka dođu na vrijeme, jer će u svojim svečanim odijelima pratiti Presveti oltarski sakramenat  u svečanoj Tjelovskoj procesiji. Pozivamo i ovogodišnje krizmanike da sudjeluju u proslavi Tijelova u svojim svečanim krizmaničkim odijelima. Ovo je veliki dan našeg župnog zajedništva! Svi ste dobro došli!!!

Lijepo molimo vrijedne domaćice da pripreme kolače kako bi se, po završetku slavlja,  počastili kolačima i osvježili se pićem koje će prirediti naši pastoralni i ekonomski vijećnici i suradnici. Molimo sve vjećnike da budu aktivni.

Slijedeće nedjelje u 11,00 sati: MISA ZAHVALNICA prigodom završetka ove školske i vjeronaučne godine. Pozivamo sve naše vjeroučenike, roditelje i učitelje kako bismo svi zajedno rekli “Bogu hvala” za sve milosti i dobročinstva  kojima nas   je pratio kroz ovo vrijeme. Vjeroučenici područne škole Lučelnica slave misu zahvalnicu u kapeli sv. Josipa u 9,30 sati. Roditelji i djeco, svi smo pozvani na ovu misu zahvalnicu.

Hodočašće  naše župe Majci Milosti na Trsat i Krašić: subota, 01. srpnja 2023. Od slijedeće nedjelje se možete upisati i preuzeti autobusnu kartu.

HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom pomažu u obnovi naše župne crkve i kapele sv. Filipa i Jakova! Obnova je u tijeku i radovi na konstrukcijskoj  obnovi bi trebali biti dovršeni do 30. lipnja ove godine. Nakon toga ćemo morati nastaviti ostale radove svojim sredstvima kako bi se mogli vratiti u našu župnu crkvu! Zato vas pozivamo da svi pomognete i sudjelujete svojim obiteljskim darom!

Katolički tisak: Glas koncila, MAKza naše vjeroučenike, Glasnik SiM  …