5. VAZMENA NEDJELJA                                07. svibnja 2023.

Danas je prva nedjelja u mjesecu kada molimo za nova duhovna zvanja, a svojim darovima pomažemo našem sjemeništu i odgojnim ustanovama. Hvala vam!

Danas u 11,15: Župni susret za vjeroučenike 1. razreda!

Danas:  Proštenje sv. Filipa kod kapele sv. Filipa i Jakova. Proštenjarska misa je u 11,00 sati na otvorenom,  jer se kapela obnavlja od Petrinjskog potresa. Nakon proštenjarske mise bit će prigodno druženje za sve štovatelje sv. Filipa i Jakova.

Slijedeće nedjelje uz župnu misu u 11,00 sati: susret krizmanika i njihovih roditelja i važan dogovor o slavlje Svete Potvrde (subota, 20. svibnja). Molimo sve krizmanike i roditelje da sudjeluju na svetoj misi i sastanku! Roditelji, ponesite svoje Obiteljske knjižice, a krizmanici  svoje Vjeronaučne knjižice!

Ovaj tjedan se nastavlja župni vjeronauk prema dosadašnjem rasporedu.

Slijedeće nedjelje (druga u mjesecu) u 10.15 je mjesečni susret za vjeroučenike 2. razreda.

Svibanjske pobožnosti: 18,30 – krunica, litanije MB i večernja misa.

HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom pomažu u obnovi naše župne crkve i kapele sv. Filipa i Jakova! Obnova je u tijeku i radovi na konstrukcijskoj  obnovi bi trebali biti dovršeni do 30. lipnja ove godine. Nakon toga ćemo morati nastaviti ostale radove svojim sredstvima kako bi se mogli vratiti u našu župnu crkvu! Zato vas pozivamo da svi pomognemo i sudjelujemo svojim obiteljskim darom!

Katolički tisak: Glas koncila,  MAK za naše vjeroučenike, Glasnici za pretplatnike…