4. VAZMENA NEDJELJA                                30. travnja 2023.

NEDJELJA DOBROG PASTIRA

Danas:  Proštenje sv. Florijana kod zavjetne kapelice sv. Florijana na Florijanovcu. U ovom slavlju sudjeluju DVD – grada Klanjca, Gredica, Lučelnice,  Rakovca  i  predstavnici DVD-a Krapinsko-Zagorske Županije. Ujedno je i Dan Grada pa smo svi pozvani na proslavu sv. Florijana, našeg zaštinika. Zavjetna procesija kreće iz Trga A.Mihanovića u 10,30 sati uz pratnju Puhačkog orkestra “LIRA”, a u 11,00 sati je zavjetna misa u čast sv. Florijanu, našem zaštitniku. Za starije koji ne mogu doći do sv. Florijana bit će misa (ovdje) u našoj dvorani!

Sutra: 1. svibnja: Proštenje sv. Josipa radnika  u Lučelnici.  Proštenjarska sveta misa je u 11,00 sati, a nakon mise prigodno druženje. Svi ste pozvani!

Slijedeće nedjelje: Proštenje sv Filipa i Jakova. Proštenjarska misa bit će kod  kapele sv. Fiilpa u 11,00 sati na otvorenom,  jer se kapela obnavlja. Nakon mise je predviđeno prigodno druženje. Svi ste pozvani!

Ovaj tjedan se nastavlja župni vjeronauk prema dosadašnjem rasporedu. Slijedeće nedjelje (prva u mjesecu) u 10.15 je mjesečni susret za vjeroučenike 1. razreda. Molimo roditelje da dovedu svoju djecu na ovaj susret.

HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom pomažu u obnovi naše župne crkve i kapele sv. Filipa i Jakova! Obnova je u tijeku i radovi na konstrukcijskoj  obnovi bi trebali biti dovršeni do 30. lipnja ove godine. Nakon toga ćemo morati nastaviti ostale radove svojim sredstvima kako bi se mogli vratiti u našu župnu crkvu!

Zato vas pozivamo da svi pomognemo i sudjelujemo svojim obiteljskim darom!Katolički tisak: Glas koncila,  MAK za naše vjeroučenike, Glasnici za pretpl