3. VAZMENA NEDJELJA                                  23. travnja 2023.

Ovaj tjedan se nastavlja župni vjeronauk za sve vjeroučenike prema dosadašnjem rasporedu. Danas u 10,15 je župni susret za vjeroučenike 2. razreda.U četvrtak nakon nastave župni susret za 7. razred, a u petak za 8. razred.   U Lučelnici u srijedu nakon nastave: 2/3. razred  i  7/8. razred.

Slijedeće nedjelje, 30. travnja bit će proštenje sv. Florijana kod zavjetne kapelice sv. Florijana u Florijanovcu. U ovom slavlju sudjeluju DVD – grada Klanjca,  Gredica, Lučelnice,  Rakovca  i  predstavnici DVD-a Krapinsko-Zagorske Županije. Ujedno je i Dan Grada pa smo svi pozvani na proslavu sv. Florijana. Zavjetna procesija kreće iz Trga A.Mihanovića u 10,30 sati, a u 11,00 sati je zavjetna misa u čast sv. Florijanu, našem zaštitniku. Svi ste pozvani!Za starije koji ne mogu doći do sv. Florijana bit će misa (ovdje) u našoj dvorani!

Naša župna slavlja:

Proštenje sv. Josipa u Lučelnici: ponedjeljak, 1. svibnja u 11,00 sati Proštenje sv. Filipa i Jakova: nedjelja, 7. svibnja u 11,00 sati. Slavlje Svete Potvrde: subota, 20. svibnja u 11,00 sati. Slavlje Prve Pričesti: subota, 27. svibnja u 11,00 sati.

HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom pomažu u obnovi naše župne crkve i kapele sv. Filipa i Jakova! Obnova je u tijeku i radovi na konstrukcijskoj  obnovi bi trebali biti dovršeni do 30. lipnja ove godine. Nakon toga ćemo morati nastaviti ostale radove svojim sredstvima kako bi se mogli vratiti u našu župnu crkvu! Zato vas pozivamo da svi pomognemo i sudjelujemo svojim obiteljskim darom!

Obavijest za sve članove Župnog zbora! U srijedu navečer u 19,30 dođimo na pjevanje i pripremu za naša župna slavlja!

Katolički tisak: Glas koncila,  MAK za naše vjeroučenike, Glasnici za pretplatnike…