7. NEDJELJA KROZ GODINU – A                    19. veljače 2023.

Danas je župni vjeronauk za vjeroučenike 4.5.i 6. razreda u 10.15, a nakon toga svi sudjelujemo na župnoj misi. Slijedeće nedjelje je župni vjeronauk  za vjeroučenike 2. razreda, a nakon mise je Korizmeni susret  vjeroučenika 2. razreda  i njihovih roditelja! Budimo svi na susretu! Zbog školskih praznika kroz ovaj tjedan nema župnog vjeronauka za 3;  7/8. razred.

Potičemo sve roditelje i djecu vjeroučenike na redovito sudjelovanje na nedjeljnim svetim misama,  jer je riječ o kršćanskom odgoju djece i o trećoj Božjoj zapovijedi: “Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji”.

ČISTA SRIJEDA-PEPELNICA: početak korizmenog vremena (post i nemrs) Svete mise i obred pepeljenja: župna crkva u 8,00 i 18,00 sati. Lučelnica u 8,,00 sati (misna nakana je slobodna!) Slijedeća nedjelja je Prva korizmena nedjelja!

Pozivamo sve članove župnog zbora u srijedu na večernju misu u 18,00 sati, a nakon mise i obreda pepeljenja imamo redovito pjevanje. Obavijestite i druge!

Korizmeni Križni put: petkom u 17,30; nedjeljom u 10,30 (prije župne mise)! Kod sv. Florijana na kalvariji: nedjeljom u 15,00 (ako bude dobro vrijeme)!

Zaručnički  tečaj priprave za kršćanski brak bit će u našoj župi slijedeći vikend tj. 3. do 5. ožujka (petak-subota-nedjelja)  s početkom u 19,00 sati (vidi plakat!). Molimo zaručnike iz naše župe da se osobno prijave u Župnom uredu.

Radovi na konstrukcijskoj obnovi naše župne crkve i kapelice sv. Filipa i Jakova su u tijeku. Zbog radova smo morali osloboditi prostor u crkvi radi skele. Svete mise radnim danom: mala dvorana (pjevačnica) pokraj Župnog ureda.Nedjeljom i blagdanom: velika dvorana (samostanska blagovaonica).

HVALA svim našim obiteljima koje svojim obiteljskim darom sudjeluju u obnovi.

Vjerski tisak: Glas koncila, MAKza naše vjeroučenike …Glasnici…