6. NEDJELJA KROZ GODINU – C                    12. veljače 2023.     SVJETSKI DAN BRAKA

Danas (druga nedjelja u mjesecu)  prije župne mise u 10.15  je  susret za vjeroučenike  2. razreda (dalnja priprava za PP).

Slijedeće nedjelje je susret za vjeroučenike 4. 5. i 6. razreda u 10,15 sati, a nakon toga svi sudjelujemo na župnoj misi.

Župni vjeronauk  za naše vjeroučenike  u ovom tjednu  (u Klanjcu i Lučelnici)prema redovitom rasporedu.

Potičemo sve roditelje i djecu vjeroučenike na redovito sudjelovanje na nedjeljnim svetim misama,  jer je riječ o kršćanskom odgoju djece i o trećoj Božjoj zapovijedi: “Spomeni se da svetkuješ dan Gospodnji”.

Zaručni tečaj priprave za kršćanski brak bit će u našoj župi prvi vikend u ožujku tj. 3. do 5. ožujka (petak-subota-nedjelja)  s početkom u 19,00 sati. Molimo zaručnike iz naše župe da se na vrijeme osobno prijave u Župnom uredu.

Radovi na konstrukcijskoj obnovi naše župne crkve i kapelice sv. Filipa i Jakova su u tijeku. Zbog radova smo morali osloboditi prostor u crkvi radi skele.Svete mise radnim danom: mala dvorana (pjevačnica) kraj Župnog ureda.Nedjeljom i blagdanom: velika dvorana (samostanska blagovaonica).Info-plakat je ispred glavnih stepenica župne crkve!!

HVALA svim dobročiniteljima naše crkve i samostana!

Jučer smo proslavili blagdan Gospe Lurdske  i  dan bolesnika.

Nakon mise u 8,00 sati, u vjeronaučnoj dvorani , medicinsko osoblje grada Klanjca  vam može izmjeriti tlak i šećer. Zahvaljujemo našem medicinskom osoblju na dobroti!

Vjerski tisak: Glas koncila, MAKza naše vjeroučenike …Glasnici