5. NEDJELJA KROZ GODINU – A                  05. veljače 2023.

Prva je nedjelja u mjesecu kada molimo za nova duhovna zvanja, a  svojim darovima pomažemo našim odgojnim ustanovama. Hvala vam na dobroti!

Župni vjeronauk se održava prema redovitom rasporedu. Danas je susret za vjeroučenike 1. razreda (prva nedjelja), a slijedeće nedjelje je susret za 2. razred.U Lučelnici u srijedu nakon nastave: 2/3. razredi  i 7/8. razredi.

Trodnevnica u čast Gospi Lurdskoj (srijeda-četvrtak-petak): 17,30: Molitva krunice u čast Gospi Lurdskoj za zdravlje u obiteljima i prigoda za  svetu ispovijed.18,00: Sveta misa i prigodna homilija. Pozivamo sve vas, osobito roditelje s djecom, da kroz trodnevnicu svoje molitve upućujemo Gospi Lurdskoj moleći za zdravlje u našim obiteljima.

Petak, 10. veljače:  Bl. ALOJZIJE STEPINAC – StepinčevoStepinčevo slavimo uz večernju misu u sklopu trodnevnice Gospi Lurdskoj.

Subota, 11. veljače:  GOSPA LURDSKA – DAN BOLESNIKA. Lijepo molimo ukućane da omoguće starijim osobama da sudjeluju u proslavi Gospe Lurdske, uz mogućnost ispovijedi i bolesničkog pomazanja!

Župni zbor ima redovitu probu u srijedu nakon večernje mise.

Zaručni tečaj priprave za kršćanski brak bit će u našoj župi prvi vikend u ožujku tj. 3. do 5. ožujka (petak-subota-nedjelja)  s početkom u 19,00 sati (vidi plakat!).Molimo zaručnike iz naše župe da se osobno prijave u Župnom uredu.

HVALA svim dobročiniteljima naše crkve i samostana!

Vjerski tisak: Glas koncila, MAKza naše vjeroučenike, Glasnik SiM…

Molimo pretplatnike za Glasnike da svoje Glasnike preuzmu   a ako nisu da izvrše pretplatu za Glasnik koji primaju.

Važno!U tijeku su radovi na obnovi naše župne crkve. Morali smo rastaviti klupe zbog postavljanja skele i crkva nije u funkciji. Zato je radnim danom misa  u kapelici (pjevačnici) kraj Župnog ureda, a nedjeljom i blagdanom u velikoj samostanskoj blagovaonici u prizemlju našeg samostana. Ulazi se iz samostanskog dvorišta! U petak (na Stepinčevo) kao i u subotu (Gospa Lurdska) i nedjelju misa će biti ovdje  u prostranoj blagovaonici koja se grije. Ima dovoljno mjesta za sve!