2. NEDJELJA KROZ GODINU – A                   15. siječnja 2023.

Svete mise su po redovitom nedjeljnom rasporedu.

Utorak , 17. siječnja: SV. ANTUN PUSTINJAK, proštenje u našoj crkvi. Svete mise su u jutro u 8,00 i večernja misa u 18,00 sati. Uz svete mise možete obaviti svoje zavjete prema sv. Antunu, pustinjaku. Prije svake svete mise bit će  prigoda za svetu ispovijed.

U srijedu nakon Antunova ćemo pospremiti naše Božićne jaslice!

Ovaj tjedan nastavljamo sa župnom katehezom za naše prvopričesnike i krizmanike u Klanjcu i Lučelnici prema dosadašnjem rasporedu.Slijedeće nedjelje uz župnu misu u 11,00 sati bit će susret svih roditelja i vjeroučenika 3. i 8. razreda i dogovor o slavlju Prve Pričesti i Krizme u našoj župi. Molimo vjeroučenike da ponesu sa sobom svoju VJERONAUČNU KNJIŽICU!

Nastavljamo s redovitim dnevnim pobožnostima uz večernju misu.

Osvrt na BLAGOSLOV OBITELJI: Završili smo božićni blagoslov obitelji u našoj župi. Desetak obitelji se nije javilo! HVALA svim našim obiteljima na lijepom primanju, gostoprimstvu i zajedničkoj molitvi u vašim domovima. Hvala vam i na vašim darovima svećenicima koji su vas posjetili. Hvala i našim pratiocima kod  blagoslova obitelji.

Blagoslov je primila:  891 obitelj, u kojima živi 2.707 osoba  (prosjek 3 osobe).Obiteljski dar za crkvu za 2022. godinu: darovale = 372 obitelji (42%). Nije darovalo za prošlu godinu: 519 obitelji (58 %). Kroz više od pet godina nije darovalo za crkvu: 320 obitelji (36 %). Bez komentara!

Prošle godine smo obnovili južno krilo našeg samostana. U tijeku su radovi na konstrukcijskoj obnovi naše župne crkve i kapele sv. Filipa i Jakova.

Zato pozivamo sve naše obitelji da pomognu u radovima svojim redovitim godišnjim obiteljskim darom. Potičemo obitelji koje su zanemarile svoje obaveze prema crkvi (neke i više godina) da pomognu u svojim mogućnostima. Hvala vam na vašoj dobroti i ljubavi prema našoj crkvi i samostanu!

Tisak:  Glas Koncila, MAK za naše vjeroučenike, Glasnici za pretplatnike…