19. NEDJELJA KROZ GODINU                    07. kolovoza 2022.

Prva je nedjelja u mjesecu kada molimo za nova duhovna zvanja, a svojim darovima pomažemo naše sjemenište i odgojne ustanove. Hvala na na vašim molitvama i vašem daru za naše sjemenište! (košarica ispod kora)

Jučer je naša župa hodočastila u naše nacionalno svetište Majke Božje Bistričke sa jednim autobusom. Osmero hodočasnika-pješaka krenulo je u petak navečer, a neki su došli i svojim vlastitim prijevozom. Sudjelovali smo u hodočasničkom programu uz 15-tak drugih župa koje su jučer bile na Mariji Bistrici. Hvala našim hodočasnicima!

U utorak smo proslavili Gospu od Anđela – Porcijunkulsko proštenje.Hvala našim vijećnicima i vjernicima koji su bili na pomoć u organizaciji proštenja, hvala  našim domaćicama za fine kolače i svima koji ste sudjelovali u ovom slavlju.Bilo je lijepo i svečano. Hvala Bogu!

Početkom mjeseca rujna planiramo hodočašće Majci Božjoj na Krasno (Velebit), a o ovom hodočašću ćete biti na vrijeme obaviješteni.

Potičemo naše roditelje i vjeroučenike da preko ljeta ne zaboravimo na nedjeljnu svetu misu. I kad smo negdje na godišnjem odmoru,  potražimo crkvu i sudjelujmo na nedjeljnoj svetoj misi! To je naša kršćanska dužnost!

Katolički tisak: Glas koncila, Glasnik SiM za pretplatnike…