18. NEDJELJA KROZ GODINU                        31. srpnja 2022.

Pozivamo vas na molitvu krunice za naš narod i domovinu Hrvatsku svakog dana prije večernje svete mise. Molimo za mir i blagoslov u našim obiteljima i za nova duhovna zvanja. (vidi plakat na oglasnoj ploči!)

U tijeku je Trodnevnica: U SUSRET GOSPI OD ANĐELA kao duhovna priprava za Porcijunkulsko proštenje. Sutra navečer prije večernje mise molimo krunicu,  a nakon krunice  je blagoslov  nove slike  “Sveti Franjo pred  Gospom od Anđela”. To je predvečerje našeg Porcijunkulskog proštenja kada možemo zadobiti poznati Porcijunkulski oprost koji je sv.Franjo izmolio pred Raspetim u Porcijunkuli. Za vrijeme krunice bit će prilika i za svetu ispovijed.

Pozivamo sve članove našeg crkvenog zbora da sutra sudjeluju na večernjoj misi, a nakon mise je pjevanje – priprava za Porcijunkulsko proštenje. Obavijestite jedni druge!

Utorak, 2. kolovoza: PORCIJUNKULSKO  PROŠTENJE kada možemo zadobiti  Porcijunkulski oprost.

Raspored svetih misa:    8,00: Rana sveta misa i vjerničko druženje. 11,00: Župna proštenjarska misa (predvoditelj je p.Marko Pustišek uz svećenike našeg  Tuheljsko-pregradskog dekanata), a nakon mise vjerničko druženje. 19,00: Večernja proštenjarska misa (predvoditelj je vlč. Alen Vrbek, župnik iz Kraljevca na Sutli).

Uz večernju misu biti će i Duhovni koncert (mladi iz Tuhlja” Plamen Srca”),  a zatim slijedi vjerničko druženje u našem crkvenom parku uz domaće muzikaše.                                                                                        (Vidi Plakat na oglasnoj ploči!) Prije svake mise i za vrijeme mise svećenici će ispovijedati! Svi smo pozvani biti dionicima Porcijunkulskog oprosta!

Lijepo molimo sve naše domaćice da pripreme domaće kolače, suhe kolače, klipiće (kolače bez kreme) kako bi nakon svake mise počastili  hodočasnike iz drugih župa i sve domaće vjernike. Vijećnike i naše suradnike pozivamo da budu na raspolaganju za posluživanje pića. Budimo dobri i gostoljubivi domaćini Porcijunkulskog proštenja!

Hodočašće naše župe na Mariju Bistricu bit će u subotu, 6.kolovoza (subota nakon Porcijunkulskog proštenja). Prijaviti se možete nakon mise u Župnom uredu. Kod prijave se uplaćuje i preuzima autobusna karta (50,00 kn). Prijavite se nakon mise! Autobus polazi u 6,30: Novi Dvori-Gredice-Mihanovićev dol-Klanjec-Lučelnica.

Hodočasnici-pješaci polaze na hodočasnički put u petak, 5.kolovoza nakon večernje mise uz hodočasnička molitvu i blagoslov hodočasnika.

Katolički tisak: Glas koncila, Glasnik SiM za pretplatnike…