PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA – C                     28. studeni 2021.

Današnjom nedjeljom započinje vrijeme Došašća – Adventa, vrijeme naše kršćanske priprave za Božić. Mise zornice su radnim danom u 6,00 sati uz adventske pjesme s kojima idemo u susret Božiću. Pozivamo sve vas na svete mise zornice!

Molimo ukućane onih bolesnika i starijih osoba koji nisu na dosadašnjem popisu da ih prijave u Župnom uredu kako bismo ih posjetili prigodom pohoda bolesnima za Božić. Raspored pohoda starijima i bolesnima objavit ćemo slijedeće nedjelje.

Župni vjeronauk je ovaj tjedan prema redovitom rasporedu.

U ovom tjednu zajednički vjeronauk je za 7. i 8. razred u petak nakon nastave.

Danas prije župne mise je susret vjeroučenika 2. razreda, a slijedeće nedjelje prije župne mise susret imaju vjeroučenici 1. razreda.

Slijedeće nedjelja uz župnu misu u 11,00 sati bit će ADVENTSKI SUSRET za vjeroučenike 2. i 3. razreda i njihove roditelje.

Pjevanje za članove župnog zbora je u srijedu navečer u 18,30 sati. Nastojmo biti redoviti jer se pripremamo za Božić!

U župnom uredu možete nabaviti kalendare za slijedeću  godinu i božićne čestitke, a do slijedeće nedjelje izlazi iz tiska i naš Klanječki kalendar i Božićna čestitka s klanječkim božićnim jaslicama.

Braćo i sestre, hvala onim obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. U tijeku su radovi na sanaciji pukotina na zidovima i svodu naše župne crkve,  a posebno svoda u kapeli sv.Franje. Ovaj tjedan započinju radovi na sanaciji svodova iznad kora gdje su najveća oštećenja od potresa. Do Božića kanimo demontirati skelu iz crkve. Pozivamo sve naše obitelji da u ovim radovima sudjeluju, u svojim mogućnostima, svojim godišnjim obiteljskim darom.  Hvala vam na vašoj dobroti!

Vjerski tisak: Glas koncila, MAK za naše vjeroučenikie …