NEDJELJA KRISTA KRALJA                    21. studeni 2021. Posljednja nedjelja u crkvenoj godini

Danas prije župne mise je vjeronaučni susret za vjeroučenike 4. 5. i 6.  razreda, a slijedeće nedjelje za vjeroučenike 2. razreda.

ŽUPNI VJERONAUČNI SUSRETI u ovom tjednu su prema redovitom rasporedu.

Prvopričesnici: petak nakon nastave.                          7. razred u četvrtak nakon nastave. Krizmanici:       petak nakon nastave Lučelnica:Srijeda – 2. i 3. razred nakon nastave.                               – 7. i 8. razred nakon nastave.

Sutra, 22. studeni: Sv. Cecilija, djevica i mučenica, zaštitnica crkvenog pjevanja i pjevača. Pozivamo sve članove Župnog zbora na sudjelovanje u večernjoj misi. Pozovite jedni druge jer slavimo svoju zaštitnicu – ovo je vaš blagdan! Pozivamo i sve članove FSR-a na ovo misno slavlje – prema našem dogovoru.

Slijedeća nedjelja: Prva nedjelja Došaća kojom započinje nova crkvena ili liturgijska godina. Od slijedeće nedjelje započinju i naše mise zornice koje nas vode prema Božiću.

Od slijedeće nedjelje u Župnom uredu možete nabaviti kalendare i Božićne čestitke, a u tisku je i božićna čestitka “Klanječkih jaslica.

Dragi vjernici, u tijeku su radovi na sanaciji stropa naše crkve koja je stradala u Petrinjskom potresu. Sutra započinju radovi na sanaciji većih pukotina  i svoda u kapeli sv. Franje. Do polovice prosinca kanimo demontirati skelu, jer nam dolaze božićni blagdani. Zato vas pozivamo da u svojim mogućnostima sudjelujete u obnovi naše crkve svojim godišnjim obiteljskim darom. Unaprijed vam od srca zahvaljujemo!

Katolički tisak:  Glas koncila, MAK za naše vjeroučenike…