31. NEDJELJA KROZ GODINU                    31.listopada 2021.

Danas prije župne mise je vjeronaučni susret za vjeroučenike 5. i 6. razreda,  a   slijedeće nedjelje (prva u mjesecu) za vjeroučenike 1. razreda.

Sutra, 1. studeni: svetkovina SVIH SVETIH.

Svete mise:   8,00 – rana misa                     11,00 – misa i molitva za pokojne na Klanječkom groblju                     15,00 – misa i molitva za pokojne  na groblju sv. Filipa

Dušni dan – spomen svih vjernih mrtvih:

Svete mise: u župnoj crkvi u 8,00 i 18,00 sati.                     U Lučelnici u 8,00 sati zajednička misa sa više nakana.

Od (sutra)1. studeni. do 8. studeni  možete zadobiti potpuni oprost i namijeniti ga za dušu u čistilištu(za jednu osobu) pod slijedećim uvjetima: 1)  pohoditi crkvu ili groblje i moliti za duše pokojnih: 2)  ispovijediti se pričestiti
3) izmoliti Oče naš i Vjerovanje apostolsko
    i molitvu na nakanu Sv. Oca Pape.

U ovom tjednu su prvi petak i prva subota.

Prema zimskom vremenu večernja misa u župnoj crkvi je u 18,00 sati!

ŽUPNI VJERONAUČNI SUSRETI u ovom tjednu neće biti, jer vjeroučenici nemaju nastave (jesensko ferje). Nastavljamo nakon slijedeće nedjelje.

Obavijest za članove župnog zbora!Redovito pjevanje je u srijedu navečer u 18.30 sati  (nakon večernje mise).

Caritas Zagrebačke nadbiskupije povodom blagdana Svih Svetih organizira akciju kao i prošle godine: “Kad činiš dobro, čini dvostruko dobro”. Kupnjom lampaša  po 10 kn pomažete Caritasu Zagrebačke nadbiskupije i Župnom Caritasu. Lampaše možete nabaviti u Župnom uredu  nakon svete mise.

Katolički tisak:  Glas koncila, MAK za naše vjeroučenike…