18. NEDJELJA KROZ GODINU – B               01. kolovoza 2021.

Danas je prva nedjelja u mjesecu kolovozu. Molimo za nova duhovna zvanja, a svojim darovima pomažemo našim odgojnim ustanovama. Hvala vam na vašoj molitvi i vašoj dobroti.

Danas započinjemo sa slavljem Franjevačkog blagdana Porcijunkule.

Sutra, 02. kolovoza: GOSPA OD ANĐELA – PORCIJUNKULA – proštenje Svete mise: 8,00 i 11,00 sati Župna misa i večernja misa u 19,00 sati. Prije svake mise se ispovijeda kako bismo bili dionici Porcijunkulskog oprosta koji je sv. Franjo izmolio od Gospodina.

Uvjeti za dobivanje poptpunog porcijunkulskog oprosta: pohoditi crkvu, iskrena ispovijed i Sveta Pričest te molitva Oče naš i Apostolsko vjerovanje i molitva na nakanu sv.oca pape.

Petak, 6. kolovoza: Preobraženje Gospodinovo – Božje lice.Svete mise u jutro u 7,00 i večernja misa u 19,00 sati.

Slijedeće subote, 7.kolovoza: Hodočašće naše župe na Mariju Bistricu.U autobusu ima još desetak slobodnih mjesta, pa se prijavite za ovo hodočašće. Nakon svete mise možete se upisati za hodočašće i preuzeti kartu za autobus. Autobus će krenuti u 6,30 sati od  Novih Dvora –  Gredica –  Lepoglavca – Klanjca i Lučelnice. Povratak je u ranim poslijepodnevnim satima.

Hodočasnici-pješaci polaze na Mariju Bistricu u petak, 06. kolovoza navečer u 20,00 sati iz župne crkve uz hodočasnički blagoslov, molitvu i pjesmu

Potičemo sve vjernike, a osobito roditelje i djecu, da kroz ljeto ne propuštamo nedjeljnu svetu misu. I kad smo na godišnjem odmoru potražimo crkvu i sudjelujmo na nedjeljnoj svetoj misi pa će nam i odmor biti blagoslovljen.

Katolički tisak:  Glas koncila, …