17. NEDJELJA KROZ GODINU – B                   25. srpnja 2021.

Hodočašće naše župe na Mariju Bistricu: 07. kolovoza (subota nakon Porcijunkule). Nakon svete mise možete se upisati za hodočašće i preuzeti kartu za autobus. Autobus će krenuti  od  Novih Dvora –  Gredica –  Lepoglavca – Klanjca i Lučelnice.

Hodočasnici-pješaci polaze na Mariju Bistricu u petak, 06.kolovoza navečer u 20,00 sati iz župne crkve uz hodočasnički blagoslov, molitvu i pjesmu

Sutra, 26.srpnja: blagdan sv. Joakima  i sv. Ane, roditelja BDM.Blagdan slavimo uz zajedničku večernju misu u 19,00 sati.

Slijedeće nedjelje uz redovite svete mise slavimo i Gospu od Anđela – Porcijunkulu. Ponedjeljak, 2. kolovoza: Gospa od Anđela –  Porcijunkula, proštenje. Svete mise:  8,00 i 19,00 sati. Prije svake mise biti će prigoda za svetu ispovijed kako bismo zadobili Porcijunkulski oprost.

Kroz  ljetno vrijeme (srpanj i kolovoz) nedjeljom u župnoj crkvi nema večernje mise, a na sv. Filipu je nedjeljna misa u 17,00 sati!

Potičemo sve vjernike, a osobito roditelje i djecu, da ne propuštamo kroz ljeto nedjeljnu svetu misu. I kad smo na godišnjem odmoru potražimo crkvu i sudjelujmo na nedjeljnoj svetoj misi.

Katolički tisak:  Glas koncila, Glasnik SiM i Marija…