DRUGA NEDJELJA  DOŠAŠĆA – B                 6.12. 2020.

Danas je prva nedjelja u mjesecu. Molimo za duhovna zvanja a svojim darovima pomažemo naše odgojne ustanove.

Danas je blagdan sv. Nikole biskupa, zaštitnika putnika, mornara i djece.

Djeco, sveti je Nikole za dobru djecu ostavio darove koje ćete si uzeti nakon svete mise i zahvaliti svetom Nikoli što je mislio i na vas!

Svete mise:  8,00 i 11,00;  Lučelnici u 9,30 i na sv. Filipu poslije podne u 15,00 sati i večernja misa u župnoj crkvi u 18,00 sati.

Danas uz večernju misu biti će i susret roditelja i naših prvopričesnika!

Slijedeće nedjelje uz večernju misu je susret roditelja i naših potvrđenika!

Danas navečer u 19,00 sati: SJEDNICA ŽPV-a pa molimo  vijećnike da sudjeluju na sjednici.

Utorak, 8. prosinca: BEZGRJEŠNO ZAČEĆE B.D.Marije i

Božićna ispovijed.

Svete mise u župnoj crkvi: 8,00; 11,00 i večernja u 18,00 sati; Lučelnica u 9,30.

Pola sata prije mise i za vrijeme svake svete mise svećenici će ispovijedati pa vas pozivamo da dođete na svetu ispovijed  i duhovno se pripremite za Božić.

Mise zornice su svaki dan  u 6,00 sati, a zbog specifičnih okolnosti pandemije corona-virusa, biti će radnim danom i večernje mise u 18,00 sati.

Ovaj tjedan do 3. Nedjelje Došašća (Nedjelja  Caritasa) prikupljamo vaše darove u hrani, kućnim potrepštinama i novčane priloge za najsiromašnije u našoj župi.

Dar za Caritas možete staviti u Caritasovu košaru (kod oltara) i Župnom uredu. Djelatnici Caritasa će nakon toga obići najpotrebnije i uručiti im vaše darove.

Župni vjeronauk je prema redovitom dogovorenom rasporedu!

Raspored  pohoda bolesnima i starijim osobama u ovom tjednu:

Srijeda: Gredice, Novi Dvori, Ledine, Bratovski Vrh, Goljak i Letovčan.

Četvrtak: Radakovo, Tomaševec i Lučelnica.

Petak: Rakovec,  Police, Požarkovec i Turnišće

U župnom uredu možete nabaviti kalendare i Klanječki kalendar, Danica                                                    Možete upisati mise za prvih šest mjeseci u idućoj godini.

Katolički tisak: G. Koncila i Mak