5. VAZMENA NEDJELJA                                 28. travnja 2024.

Danas nema župnog vjeronauka za 2. razred jer je proštenje kod Sv. Florijana.

Naša župna slavlja:

Danas, 28. travnja : Slavlje sv. Florijana, zaštitnika vatrogasaca i grada Klanjca. Svečana zavjetna misa kod sv. Florijana bit će u 11,00 sati. Zavjetna procesija kreće iz Trga Antuna Mihanovića u 10,30 sati u kojoj sudjeluju vatrogasci, predstavnici grada i Županije i svi ostali vjernici naše  župe. Zato pozivamo sve vas da sudjelujemo u što većem broju. U župnoj crkvi neće biti župne mise, nego se pridružujemo ovome slavlju.Naši vatrogasci će kombijima prevesti do Florijana one koji ne mogu pješačiti!

Srijeda, 01. svibnja: Proštenje sv. Josipa radnika u Lučelnici. Svečana proštenjarska misa bit će u 11,00 sati. Nakon mise bit će prigodno vjerničko druženje!Pozivamo domaćice da i ove godine pripreme fine domaće kolače kako bismo se malo počastili, a ostalo će prema dogovoru pripremiti naši vijećnici i suradnici.

Slijedeće nedjelje, 05. svibnja: Proštenje kod sv. Filipa i Jakova. Svečana proštenjarska misa bit će u 11,00 sati, uz Puhački orkestar “Lira” i Župni zbor. Molimo domaćice da pripreme domaće kolače, suhe kolače, klipiće,… Nakon mise je prigodno vjerničko druženje  kada ćemo počastiti sve hodočasnike!

Važna obavijest za mlade vjernike: Susret HKM bit će u subotu, 4. svibnja u Gospiću. Mladi iz našeg dekanata će ići organiziranim autobusom  pa pozivamo mlade neka se jave u Župni ured gdje će dobiti sve informacije. Mladi se za ovaj susret prijavljuju osobno “on-line” i popunjavaju prijavnicu s potrebnim podacima  do 20. travnja (produžen je rok za prijavu). Obavijestite jedni druge, da znamo koliko ima prijavljenih! Javite se nakon mise!

HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom pomažu u obnovi naše župne crkve i samostana. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima.

Lučelnica: Prvopričesnici imaju Župni vjeronauk u utorak (kao i krizmanici) , a svi vjeroučenici sudjeluju u srijedu na proštenjarskoj svetoj misi!

Katolički tisak: Glas koncila,  MAK za naše vjeroučenike, Glasnici za pretplatnike..