NEDJELJA KRISTA KRALJA                        26. studeni 2023.

Danas prije župne mise je vjeronaučni susret za vjeroučenike  2. razreda,     a slijedeće nedjelje (1. Došašća)  za vjeroučenike 1. razreda.

Župni vjeronauk kroz slijedeći tjedan je prema redovitom rasporedu!

Slijedeća nedjelja: PRVA NEDJELJA DOŠAŠĆA

Pozivamo sve naše vjeroučenike da tijekom ovog tjedna pripreme i ukrase  Obiteljski adventski vjenčić koji ćemo u nedjelju ponijeti u crkvu na blagoslov, i birati i nagraditi najljepše adventske vjenčiće.Slijedeće nedjelje uz župnu misu u 11,00 sati: ADVENTSKI SUSRET roditelja i vjeroučenika 1. 2. i 3. razreda, kao dio naše duhovne priprave za Božić.

HVALA obiteljima koji svojim obiteljskim darom pomažu obnovu naše župne crkve i kapele sv. Filipa i Jakova. Pozivamo i ostale obitelji da svojim obiteljskim darom pomognu u svojim mogućnostima. Hvala vam!

Važna obavijest za molitelje ” ŽIVE KRUNICE”:Svi molitelji neka nastave s molitvom one desetice koja im je povjerena. Ako se netko želi uključiti u molitelje “Žive krunice” neka se nakon mise javi u Župni ured (sakristiju),  gde će ostaviti svoje podatke i saznati koju će deseticu krunice moliti. Pozovite i druge da se priključe moliteljima! Slijedeće nedjelje (1. Došašća) nakon svake mise kratki susret s moliteljima “Žive krunice”.

Obavijest o premještaju:

Uprava  HFProvincije sv. Ćirila i Metoda, na sjednici održanoj 26.listopada 2023., prihvatila je molbu našeg p. Franje Jurinca, te ga razrješila službe župnog vikara u Župi Navještenja B.D.Marije u Klanjcu , te ga imenovala ispovijednikom u samostanu sv. Katarine u Krapini (iz dekreta kojeg potpisuje provincijalni ministar fra Milan Krišto) . Novim župnim vikarom je imenovan fra Mato Mučkalović, koji se ovih dana vraća iz Australije,  gdje je bio dušobrižnik  u Summer Hillu. P. Franji od srca zahvaljujem u ime naše Župe i svoje osobno ime za predani i savjesni pastoralni rad i sve ono dobro koje je činio za naš Klanječki samostan i našu župu kroz protekle tri godine. Želimo mu dobro zdravlje i Božji blagoslov na njegovom dalnjem franjevačkom putu! Od srca mu hvala!

Katolički tisak:  Glas koncila, MAK za vjeroučenike,  Glasnici…