28. NEDJELJA KROZ GODINU                   15. listopada 2023.

Danas: ZAHVALNA NEDJELJA U NAŠOJ ŽUPISvečana misa zahvalnica u 11,00 sati u našoj obnovljenoj župnoj crkvi!!! Pozvali smo članove KUD-a Antun Mihanović da dođu u narodnim nošnjama i sudjeluju u ulaznoj procesiji i prinosu darova za koje želimo Bogu reći: HVALA!

Na filijalama nema mise, jer je ovo nedjelja župnog zajedništva!

Zamolili smo vrijedne domaćice da i ove godine pripreme domaće kolače kako bismo se nakon mise zahvalnice počastili na prigodnom vjerničkom druženju!

Danas  uz župnu misu zahvalnicu u 11,00 sati: susret vjeroučenika 5. razreda  i 6. razreda i njhovih roditelja. Vjeroučenici su od vjeroučiteljice primili  upisnice koje će roditelji ispuniti i na sastanku predati svećeniku.

Listopadske pobožnosti: 18,30 – zajednička krunica i litanije Majci Božjoj                                              19,00 – večernja misa

Podsjećamo: 8. razred u petak nakon nastave – župni  vjeronauk                        3. razred u subotu u 9,00 sati – župni vjeronauk

2. razred slijedeće nedjelje u 10.15 (prije župne mise)

Lučelnica: 8. razred – utorkom nakon nastave (prema dogovoru)                     3. razred – srijedom nakon nastave

Slijedeća nedjelja: MISIJSKA NEDJELJA

Razmišljat ćemo  o  misijskom poslanju Crkve i našim  misionarima u dalekim misijskim zemljama, a svojima darovima im pomažemo u misijskom poslanju!

Župni zbor ima svoje redovito pjevanje u srijedu nakon večernje mise (19,30)  i pripravu za blagdane!  Obavijestite jedni druge!

Hvala našim obiteljima koje svojim obiteljskim darom pomažu u obnovi naše župne crkve i kapele sv. Filipa i Jakova. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima! Unaprijed od srca zahvaljujemo!

Obavijest za zaručnike koji namjeravaju sklopiti sakrament Svete Ženidbe:

ZARUČNIČKI TEČAJ U PREGRADI: 18. do 21. listopada 2023.  (19,00)

22. do 25. studeni 2023.     (19,00)

Plakat je na Oglasnoj ploči!

Katolički tisak: Glas koncila,MAK za naše vjeroučenike …Glasnici…

ŽUPNI URED