TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA – A                 11. prosinca 2022.

Danas je NEDJELJA CARITASA, koju slavimo pod geslom: “GOVORI DOBRIM”  (dobrim djelima). Darovi vjernika današnje nedjelje namijenjeni su za Župni Caritas, Caritas Zagrebačke nadbiskupije i Hrvatski Caritas. U našoj Župi imamo 30-tak korisnika Župnog Caritasa. Hvala vam na vašoj dobroti!

Kroz protekli tjedan uz mise zornice prikupljali smo darove u novcu ili  hrani koju će djelatnici Caritasa uručiti najpotrebnijima u našoj Župi.

Danas u 10.15 je župni vjeronauk za vjeroučenike 2. razreda, a nakon mise je ADVENTSKI SUSRET  za roditelje i vjeroučenike 1. i 4. razreda. Vjeroučenici 4. razreda i roditelji danas imaju priliku za Božićnu ispovijed.

Slijedeće nedjelje ADVENTSKI SUSRET  imaju roditelji i vjeroučenici  4. 5. i 6. razreda i Božićnu ispovijed!

Pozivamo vas na mise zornice koje su svakog radnog dana u 6,00 sati!

Molimo ukućane onih bolesnika i starijih osoba koji nisu na dosadašnjem popisu da ih prijave u Župnom uredu kako bismo ih mogli posjetiti  prije Božića

Pohod starijih i bolesnih osoba u ovom tjednu: Utorak: Klanjec, Dol Klanječki, Bobovec, Mihanovićev dol i Lepoglavec.

Pjevanje za članove župnog zbora je prema dogovoru u utorak navečer u 18,00 sati za muške, a u 19,00 za sve pjevače. Dođimo svi jer se pripremamo za Božić!

Kroz slijedeći tjedan je završni župni vjeronauk za naše vjeroučenike.

Dragi župljani, hvala onim obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe. Sutra službeno započinju radovi na konstrukcijskoj obnovi naše župne crkve. Radovi će se do Božića izvoditi izvana, a nakon Božića će se u crkvi postaviti skela radi sanacije svodova crkve. Obnavlja se kapela sv. Filipa i Jakova gdje su napravljeni  temelji kapele i sanirani zidovi. Radovi se nastavljaju do Božića. Pozivamo i ostale  obitelji da pomognu svojim obiteljskim darom.  Hvala vam!

Vjerski tisak: Glas koncila, MAKza naše vjeroučenike, Glasnici za pretplatnike,  Raspored blagoslova obitelji je na stoliću za tisak

U Župnom uredu: Kalendari, Klanječki kalendar, Božićne čestitke s našim jaslicama,…