29. NEDJELJA KROZ GODINU                    16. listopada 2022.

ZAHVALNA NEDJELJA – Svjetski dan hrane

Svečana misa zahvalnica  je u 11,00 sati, kojom želimo Bogu zahvaliti za plodove ove jeseni i za tolika dobročinstva kojima nas On dariva svakog dana. Hvala našim vrijednim domaćicama koje su i ove godine pripremile kolače i slatke krušne proizvode, kao i dobročiniteljima za domaće vino i piće. Zato će nakon svečane mise zahvalnice biti u našem crkvenom parku prigodno druženje,  jer je dan naše zahvalnosti i dan župnog zajedništva. Zato u  našim  župnim filijalama (u Lučelnica i Sv. Filipu) nema svetih misa.

Listopadske pobožnosti u župnoj crkvi: 18,30 – molitva krunice                                                                     19,00 – večernja misa

Slijedeće nedjelje (4.nedjelja u mjesecu)prije župne mise u 11,15 je župni vjeronauk za  vjeroučenike 2. razreda, a nakon vjeronauka  sudjeluju na župnoj misi.

Slijedeća nedjelja: SVJETSKI DAN MISIJA –  MISIJSKA NEDJELJA Molimo za naše misionare u misijskim zemljama i za nova misionarska zvanja. Svojim novčanim darovima pomažemo misionarima u njihovom poslanju.Zato će milostinja i vaši darovi biti namijenjeni za misije i misionare! Za misijsku nedjelju papa Franjo nam je uputio svoju poruku!

Podsjećamo članove našeg crkvenog zbora da je u srijedu navečer u 19,30 redovito pjevanje, jer slijedeće nedjelje sudjelujemo u proslavi Misijske nedjelje.

HVALA obiteljima koji svojim obiteljskim darom pomažu obnovu kapele sv. Filipa i Jakova, koja je stradala u Petrinjskom potresu. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima. Hvala vam na vašem daru!

Obavijest za zaručnike koji se namjeravaju vjenčati i sklopiti kršćanski brak: Zaručnički tečaj je u Pregradi: 19.10. do 22. 10. 2022. u 19,00 sati.                                                   23.11. do 26. 11. 2022. u 19,00 sati.

(vidi plakat!)

Podsjećamo vjeroučenike  4.5 i 6. razreda da će njihov mjesečni susret,  umjesto danas,  biti za 14. dana (30.10.), jer ovaj mjesec ima pet nedjelja!

Katolički tisak: Glas koncila… MAK za naše vjeroučenike, Glasnici…