24. NEDJELJA KROZ GODINU                          11. rujna  2022.

Danas je proštenje Male Gospe na Strmcu.Hodočasnička sveta misa na otvorenom bit će u 11,00 sati.

Kroz slijedeći tjedan slavimo: Ponedjeljak: Ime Marijino Srijeda: Uzvišenje svetog Križa Četvrtak: Gospa žalosna Subota: Rane svetog Franje

Hodošašće mladih Zagrebačka nadbiskupije u Mariju Bistricu je u subotu, 10.rujna, a hodočašće vjernika Zagreba je u nedjelju, 11. rujna. (Plakat na oglasnoj ploči!)

Pozivamo mlade vjernike, framaše, srednjoškolce i studente, da se prijave za SUSRET Hrvatske Katoličke Mladeži koji će se održati u Bjelovaru, 17. rujna 2022. Mladi, obavijestite i potaknite jedni druge pa ćemo se pridružiti mladima našeg dekanata. Oni koji žele poći na ovaj susret mladih u Bjelovar, neka se jave nakon mise u sakristiju ili u Župni ured gdje će dobiti potrebne informacije!

HVALA obiteljima koji svojim obiteljskim darom pomažu obnovu kapele sv. Filipa i Jakova, koja je stradala u Petrinjskom potresu. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima. Hvala vam na vašem daru!

Kroz mjesec rujan i listopad je nedjeljna sv. misa na sv. Filpu u 16,00 sati.

Započela je nova školska i vjeronaučna godina. Zato ćemo slijedeće nedjelje u župnoj crkvi u 11,00 sati slaviti svečanu misu sa zazivom Duha Svetoga prigodom početka nove školske godine. Pozivamo sve naše vjeroučenike od 1. do 8. razreda i njihove roditelje, kao i srednjoškolce, da zajedno sudjelujemo na ovoj svečanoj misi. Nakon svete mise bit će prvi susret roditelja i vjeroučenika 2. i 3. razreda.

Vjeroučenici će tijekom ovog tjedna dobiti prijavnice za župnu katehezu. Popunjenu prijavnicu roditelji će predati svećeniku na prvom sastanku i dogovoru za župni vjeronauk koji će se odvijati u našoj župi za sve naše vjeroučenike.

Katolički tisak: Glas koncila… MAK za naše vjeroučenike, Glasnik Srca Isusova…