5. NEDJELJA KROZ GODINU – C                 06. veljače 2022.

Prva je nedjelja u mjesecu kada molimo za nova duhovna zvanja, a  svojim darovima pomažemo našim odgojnim ustanovama. Hvala vam na dobroti!

Danas uz župnu misu u 11,00 sati bit će susret prvopričesnika i njihovih roditelja i dogovor o župnom vjeronauku i o slavlje Prve Pričesti.

Slijedeće nedjelje uz župnu misu bit će susret krizmanika i njihovih roditelja zbog dogovora o župnom vjeronauku i slavlju Svete Potvrde.

Župni vjeronauk u ovom tjednu – prema dosadašnjem rasporedu.     Slijedeće nedjelje u Klanjcu je susret za vjeroučenike 2. razreda.

U Lučelnici u srijedu: 2./3. razred i 7./8. razred nakon nastave!

Trodnevnica u čast Gospi Lurdskoj (utorak-srijeda-četvrtak): 17,30: Molitva krunice u čast Gospi Lurdskoj za zdravlje u obiteljima i prigoda za svetu ispovijed.18,00: Sveta misa i prigodna homilija. Pozivamo sve vas, osobito roditelje s djecom, da kroz trodnevnicu svoje molitve upućujemo Gospi Lurdskoj moleći za zdravlje u našim obiteljima.

Četvrtak, 10. veljače:  Bl. ALOJZIJE STEPINAC – StepinčevoStepinčevo slavimo uz večernju misu u sklopu trodnevnice.

Petak, 11. veljače:  GOSPA LURDSKA – DAN BOLESNIKA.Uz večernju misu bit će procesija u čast Gospi Lurdskoj pa ponesite svijeće. Lijepo molimo ukućane da omoguće starijim osobama da sudjeluju u proslavi Gospe Lurdske, uz mogućnost ispovijedi i bolesničkog pomazanja!

Obavijest za članove Župnog zbora:Sve pjevače pozivamo da sudjeluju u Trodnevnici Gospi Lurdskoj, a u srijedu nakon večernje mise je redovito pjevanje (u crkvi).

Zaručni tečaj priprave za kršćanski brak bit će u našoj župi prvi vikend u ožujku tj. 4. do 6. ožujka (petak-subota-nedjelja)  s početkom u 19,00 sati (vidi plakat!). Molimo zaručnike iz naše župe da se prijave u Župnom uredu.

HVALA svim dobročiniteljima naše crkve i samostana!

Vjerski tisak: Glas koncila, MAKza naše vjeroučenike Molimo pretplatnike za Glasnike da svoje Glasnike preuzmu u  sakristiji, a ako nisu da izvrše pretplatu za Glasnike.