6. VAZMENA NEDJELJA                                  09. svibnja 2021.

Danas je PROŠTENJE SV. FLORIJANA na Florijanovcu. Zavjetna misa u čast sv. Florijanu, zaštitniku Grada Klanjca i svih vatrogasaca započinje u 11,00 sati. Svete misa će biti na otvorenom prostoru uz kapelu sv. Florijana. Svi ste pozvani na ovo zavjetno misno slavlje!I u župnoj crkvi u 11,00 sati je redovita župna misa.

Danas uz večernju misu u 19,00 sati će biti kratki susret naših krizmanika, uz važne upute i napomene za Slavlje Svete  Potvrde koja će biti u subotu, 29. svibnja.

U ovom tjednu potvrđenici imaju redoviti župni vjeronauk.

Prvopričesnici: petak u 17,00 sati zajednička ispovijed uz roditelje i krsne kumove i duhovna priprava za slavlje Prve Pričesti.U subotu u 11,00 sati: SLAVLJE PRVE PRIČESTI. Na ovoj misi sudjeluju prvopričesnici, roditelji, krsni kumovi te uža rodbina prvopričesnika!

Četvrtak: UZAŠAŠĆE – SPASOVOSvete mise su u 8,00  i 19,00 sati uz svibanjsku pobožnost. U Lučelnici je misa u 8,00 sati.

Tjedne molitve i pobožnosti u našoj župnoj crkvi:

• svakim danom u 18,30 molimo krunicu u čast Mariji – Kraljici svibnja i litanije za duhovni rast i za zdravlje u našim obiteljima.
  • (prigoda za svetu ispovijed)
  • utorkom: pobožnost sv. Antunu Padovanskom (prije mise)
  • srijedom: pobožnost sv. Josipu
  • četvrtkom: klanjanje pred Presvetim (nakon mise)
  • petkom: pobožnost Srcu Isusovu
  • subotom: pobožnost Majci Božjoj
  •

Pozivamo sve  članove Župnog zbora u srijedu navečer u 19,30 na dogovor i  prepremu za naša nadolazeća župna slavlja.

Katolički tisak: Glas koncila, … MAK za naše vjeroučenike