ŽUPNE OBAVIJESTI

ČETVRTA VAZMENA NEDJELJA                 03. svibnja 2020.

 NEDJELJA DOBROG PASTIRA  

Nakon sedam tjedana (od 15.ožujka) zbog epidemije corona virusa,  ponovno se vraćamo u svoje crkve zahvalni Bogu što smo zajedno prošli kroz ovo vrijeme kušnje i ostali živi i zdravi. Bili smo povezani u duhu i molitvi, a nedjeljna i svakodnevna misna slavlja pratili smo putem medija.

Danas je nedjelja Dobrog pastira i svjetski molitveni dan za nova duhovna zvanja u Crkvi. Ujedeno je prva nedjelja u mjesecu kada se svojim darovima sjećamo naših odgojnih ustanova…Hvala vam na vašoj dobroti!

Prema preporuci naših biskupa danas se misna slavlja održavaju u župnim crkvama uz poštivanje uputa koje još uvijek vrijede: na ulazu dezinfekcija ruku, distanca (2 m), ne rukovati se za mir, Pričest na ruku,… čuvajmo svoje zdravlje i zdravlje svojih bližnjih!

Raspored misa: 8,00 – rana misa

                          11,00 – župna misa

                          19,00 – večernja misa.

Slijedeće nedjelje: misa u Lučelnici u 9,30 sati, i na sv. Filipu u 16,00 sati. Tim misama ćemo proslaviti i blagdan sv. Josipa radnika i proštenje sv. Filipa i Jakova.

Svibanjske požnosti su svaki dan: 18,30 – krunica i misa u 19,00 sati.

Slijedeće nedjelje naši vjeroučenici i roditelji, osobito PP i Krizmanici,  

dobit će upute o pripremi za Prvu Pričest i Krizmu.

Katolički tisak: Glas koncila, MAKza naše vjeroučenike …