26. NEDJELJA KROZ GODINU                   29. rujna  2024.

Danas  u 11,00 sati u župnoj crkvi:

Svečana misa i zaziv Duha Svetoga na početku nove školske i vjeronaučne godine.

Danas u 11,00 sati:  PRVI SUSRET OBITELJSKE ZAJEDNICE NAŠE ŽUPE

Obiteljsko pismo i poziv je upućen  na 170 adresa (170 obitelji).

Ovom prigodom obitelji popunjenu pristupnicu polažu u košaricu ispred oltara.

Petak, 4.listopada: blagdan sv. FRANJE ASIŠKOG, utemeljitelja Franjevačkog reda, za koji se pripremamo kroz trodnevnicu: utorak-srijedu-četvrtak –  molitvom krunice i večernjom misom u 19,00 sati. Svi ste pozvani, a osobito FSR i Frama.

Župni zbor ima redovito pjevanje u srijedu u 19,30 sati i pripravu za proslavu Sv. Franje Asiškog i za Zahvalnu nedjelju!

Slijedeća nedjelja: ZAHVALNA NEDJELJA koja će biti u sklopu tradicionalne manifestacije “Zahvala jeseni u Klanjcu” . Dolaze nam gosti iz drugih država.

Svečanu misu zahvalnicu slavit ćemo  u 11,00 sati.

Zato na filijalama (Lučelnica i Sv. Filip) slijedeće nedjelje nema mise, a misne nakane će se služiti u filijalama za 14 dana. Svi smo pozvani na svečanu misu zahvalnicu!!!

Važno!

Započeo je ŽUPNI VJERONAUK prema slijedećem rasporedu:

Lučelnica: srijeda: prvopričesnici  u 12,20  i  Krizmanici  u 14,00 sati.

2. i 7. razred: druga i četvrta srijeda nakon nastave (dalnja priprava).

Klanjec: 7. r. drugi i četvrti četvrtak u mjesecu u 14,10 sati.

8. r. u petak u 14,10 sati.

3. r. subotom  u 9,00 sati; 2. r. druge i četvrte subote u 10,00 sati.

Prvi razred će ovaj tjedan dobiti prijavnice za župni vjeronauk, koje će roditelji popuniti i slijedeće nedjelje na sastanku nakon mise predati svećeniku!

Katolički tisak: Glas koncila, MAK za vjeroučenike, Glasnik SiM,…