25. NEDJELJA KROZ GODINU                  22. rujna  2024.

Danas u 19,00 sati: REDOVITA SJEDNICA ŽPV-a i ŽEV-a

Svaki vijećnik dužan je sudjelovati na sjednici!

Srijeda u 19,30: Pjevanje i priprava za nedjelju. Molim sve članove zbora da se okupimo nakon ljetne pauze i započnemo s redovitim probama!

Slijedeće ndjelje u 11,00 sati:

Svečana misa i zaziv Duha Svetoga na početku nove školske i vjeronaučne godine.

PRVI SUSRET OBITELJSKE ZAJEDNICE NAŠE ŽUPE:

Prigodnim pismom pozvali smo naše obitelji, naše roditelje, djecu i mlade da se pridruže ovoj Obiteljskoj zajednici. Pismo je upućeno na 170 adresa (170 obitelji).

Uz pismo ste primili i pristupnicu s kojom se uključujete u Obiteljsku zajednicu.

Prvi svečani susret Obiteljske zajednice bit će slijedeće nedjelje,, 29. rujna  u 11,00 sati u našoj župnoj crkvi.

Pristupnice možete staviti u košaricu ispred oltara danas ili slijedeće nedjelje!

Pozivamo vjeroučenike koji pohađaju glazbenu školu i sviraju neki instrument da se nakon mise jave našoj orguljašici Tamari, jer će iduće nedjelje pod misom svirati!

Ove godine: ZAHVALNA NEDJELJA će biti u sklopu tradicionalne manifestacije

“Zahvala jeseni u Klanjcu” . Svečanu misu zahvalnicu slavit ćemo  prve nedjelje u listopadu, tj. 06. listopada u 11,00 sati!

Važno!

Uprava  naše Provincije odgovorila je na moju molbu o potrebi novog župnog vikara, nakon premještaja fra Mate Mučkalovića, u župi Klanjec.

Uprava ističe da zbog premalog broja svećenika neke župe, i Klanjec, do dalnjega ostaju bez župnog vikara (kapelana) .

Pastoralne aktivnosti će se morati prilagoditi novim uvjetima u klanječkoj župi.

Zato:* petkom nema  jutarnje mise

* nedjeljom i blagdanom Župni ured ne radi…(osim hitnih stvari…)

* sprovod  – vrijeme dogovarate u Župnom uredu…

*ŽUPNI VJERONAUK slijedeći tjedan:

Lučelnica: srijeda – 2. i 3. razred u 12,20  i 7. i 8. r  u 14,00 sati.

Klanjec: 7. r. u četvrtak  u 14,10;  a 8.r. u petak u 14,10 sati.

3. r. u subotu u 9,00 sati; 2. r.u subotu u 10,00 sati.

Dalnji raspored ćemo objaviti slijedeće nedjelje!                          Katolički tisak: Glas koncila, MAK za vjeroučenike, Glasnik