17. NEDJELJA KROZ GODINU                        28. srpnja 2024.

Nedjelja djedova, baka i starijih osoba, a ujedno je i nedjelja sv. Kristofora, zaštitnika vozača uz blagoslov vozača i automobila. Akcija “Miva”

Dar za naše misionare i nabavu vozila – košarica ispod kora! Hvala vam!

Danas navečer  u 20,00 sati: Sjednica ŽPV- a i ŽEV-a (radi proštenja)!

Sutra završava generalna obnova naših crkvenih orgulja, koje su stradale u potresu kao i naša crkva. Radove izvodi Radionica “Heferer” iz Zagreba.

Od utorka uz večernju misu je duhovna priprava:“U susret Gospi od anđela”

Utorak od 16,00 sati: generalno čišćenje naše župne crkve….

U srijedu nakon večernje mise je pjevanje i priprava za proštenje!  Obavijstite druge!

Petak, 02. kolovoza:

PORCIJUNKULSKO  PROŠTENJE- GOSPA OD ANĐELA

Raspored svetih misa:

8,00: Rana sveta misa i vjerničko druženje u Župnom klubu 11,00: Župna proštenjarska misa (predvoditelj: preč. Ivan Mikec, dekan  uz svećenike            našeg  Tuheljsko-pregradskog dekanata), a nakon mise vjerničko druženje.

19,00: Večernja proštenjarska misa (predvoditelj: vlč.Alen Vrbek, župnik iz              Kraljevca na Sutli i Rozge).

Uz večernju misu biti će i Duhovni koncert: “Gospi od anđela s ljubavlju” u kojem sudjeluju crkveni zborovi  našeg dekanata, a zatim slijedi prigodno vjerničko druženje. (Vidi Plakat na oglasnoj ploči!)

Prije svake mise i za vrijeme mise svećenici će ispovijedati! Svi smo pozvani biti dionicima Porcijunkulskog oprosta!

Lijepo molimo sve naše domaćice da pripreme domaće kolače, suhe kolače, klipiće  kako bi nakon svake mise počastili  hodočasnike iz drugih župa i sve domaće vjernike. Vijećnike i naše suradnike pozivamo da budu na raspolaganju za posluživanje pića. Budimo dobri i gostoljubivi domaćini Porcijunkulskog proštenja!

Subota, 03. kolovoza: Hodočašće naše Župe Majci Božjoj Bistričkoj                            Molimo vas da se prijavite najkasnije do srijede radi organizacije hodočašća… Autobus polazi u 6.30 od Novih dvora  preko Gredica, Lepoglavca , Mihanovićevog dola, a u 7,00 sati iz Klanjca preko Lučelnice prema Mariji Bistrici.

Hodočasnici pješaci kreću na Mariju Bistricu  u petak, 02. kolovoza nakon večernje mise uz hodočasničku molitvu i blagoslov…

Katolički tisak: Glas koncila, Glasnici …