11. NEDJELJA KROZ GODINU – B                   16. lipnja 2024.

Jučer je bio nagradni izlet našeg Župnog zbora. Posjetili smo Franjevački samostan i crkvu u Jastrebarskom gdje djeluje p. Velimir Tomašević, dugogodišnji župnik ovdjeu  Klanjcu. Posjetili smo Samobor i “Izletiše Dumić” nedaleko od Samobora.

Danas uz župnu misu u 11,00 sati slavimo: SVEČANU MISU ZAHVALNICU prigodom završetka ove školske i vjeronaučne godine. Pozvalimo smo  sve vjeroučenike, roditelje i učitelje da sudjeluju u ovom zahvalničkom misnom slavlju!

Danas poslije podne u 16,00 sati: Procesija od Vatrogasnog doma u Radakovu do brda “Jantonošek” gdje je nekada bio Franjevački samostan i crkva sv. Antuna i odakle su franjevci došli u Klanjec. Tu će biti proštenjarska misa u čast sv. Antunu, a nakon toga vjerničko druženje u Vatrogasnom domu. Svi smo pozvani!

Slijedeće subote, 22. lipnja: bit će nagradni izlet za naše ministrante, prvopričesnike i krizmanike koji su sudjelovali u proslavi Tijelova i Tjelovskopj procesiji. To će biti izlet “Upoznajmo Hrvatsko Zagorje”. Molimo ministrante, prvopričesnike i krizmanike da se nakon mise osobno jave i predbilježe za ovaj izlet. Polazak je subotu u 9,00 sati, a treba ponijeti sendviče i sokove i ostalo što im  je potrebno za izlet.

Naše redovite molitve i pobožnosti: Utorkom: pobožnost sv. Antunu

Srijedom: pobožnost sv. Josip

Četvrtkom: Euharistijsko klanjanje

Petkom: pobožnost Srcu Isusovu

Subotom: pobožnost Majci Božjoj

Naša župna hodočašća:

Subota, 6. srpnja: Hodočašće Majci milosti na Trsat

Prijaviti se možete nakon mise i preuzeti autobusnu kartu. Cijena je 20 E po osobi.

Subota, 3. kolovoza: Hodočašće Majci Božjoj  Bistričkoj

Katolički tisak: Glas koncila,  novi MAK za naše vjeroučenike,