7. VAZMENA NEDJELJA                                 12. svibnja 2024.

SLAVLJE SVETE POTVRDE

Danas u 11,00 sati u našoj župi je Slavlje Svete Potvrde koju će primiti 30-tero naših potvrđenika koje preporučamo u vaše molitve!

U srijedu navečer je pjevanje za Župni zbor i priprava za nedjelju!

Prvopričesnici u slijedećem tjednu imaju redoviti Župni vjeronauk.

Potvrđenici (Klanjec):  u petak na redovitom župnom vjeronauku primaju uspomene Svete Potvrde, fotografije i preuzimaju Obiteljske knjižice. Potvrđenici (Lučelnica) će preuzeti svoje uspomene, fotografije i Obiteljske knjižice nakon nedjeljne mise u 9,30 sati u Lučelnici.

Slijedeće nedjelje je svetkovina DUHOVA – PEDESETNICE. Svete mise su po redovitom nedjeljnom rasporedu. Uz župnu misu u 11,00 sati je Susret Prvopričesnika i njihovih roditelja i dogovor za slavlje Prve Pričesti koja će biti u nedjelju, 26. svibnja u 11,00 sati.

HVALA obiteljima koje svojim obiteljskim darom pomažu u obnovi naše župne crkve i samostana. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu u svojim mogućnostima.

Važno!

Slijedeće subote, 18. svibnja u Zagrebu se održava javna manifestacija”HOD ZA ŽIVOT”. To je plod građanske inicijative i udruga i pokreta koji promiču vrijednost i poštivanju ljudskog života od začeća do naravne smrti. Okupljanje je u Zagrebu, na Trgu Republike Hrvatske, ispred Hrvatskog narodnog kazališta, s početkom u 10,30 sati.

U subotu, 18. svibnja u Maclju:  Obilježavanje spomena na stradanje nevinih žrtava Bleiburške tragedije i Križnih putova hrvatskoga naroda. Misno slavlje u Maclju predvodi mons. Mijo Gorski, pomoćni biskup zagrebački s početkom u 12,15 sati.

Katolički tisak: Glas koncila,  MAK za naše vjeroučenike, Glasnici za pretplatnike..