DRUGA NEDJELJA  DOŠAŠĆA – B          10.prosinca 2023.

Danas prije župne mise u 10,15: Župni vjeronauk za vjeroučenike 2. razreda.Nakon mise je ADVENTSKI SUSRET roditelja i vjeroučenika 7. i 8. razreda.Adventski susret će biti i u Lučelnici sa svetom misom u 9,30 sati.

Slijedeće nedjelje: Župni vjeronauk za vjeroučenike 4.5. i 6. razreda. Nakon mise bit će ADVENTSKI SUSRET s roditeljima i vjeroučenicima. U Lučelnici će biti Adventski susret za iste razrede s misom u 9,30 sati.

Danas navečer u 18,00 sati: SJEDNICA ŽPV-a  i  ŽEV-a pa molimo  sve vijećnike da obavezno sudjeluju na sjednici.

Kroz Došašće u 6,00 sati su mise zornice, a nakon mise zornice u našem Župnom klubu možete popiti jutarnju kavu, čaj ili kuhano vino te se poslužiti kolačima uz prigodno adventsko druženje.

Od danas pa do 3. Nedjelje Došašća (Nedjelja  Caritasa) prikupljamo novčane priloge za najsiromašnije u našoj župi. Dar za Caritas možete staviti u Caritasovu košaricu ispred oltara prije ili poslije mise zornice!

U utorak navečer  u 18,00 sati: u našoj velikoj samostanskoj dvorani bit će promocija publikacije: “Tajne dokumenata iz tornja klanječke crkve” Slavka Vitomira Zamude koji će nam objaviti ove tajne u svojoj knjižici. Na promociji sudjeluje i naš Župni zbor pa molim sve pjevače da dođu desetak minuta prije predavanja u vjeronaučnu dvoranu.

Slijedeće subote navečer je Klanječki Božićni koncert na kojem također sudjeluje naš Župni zbor. Proba za koncert bit će u petak navečer u 18,00 sati. Dođimo svi!

NB. Naš novi župni vikar je p. Mato je završio u bolnici zbog upale pluća. Zato će p. Franjo doći iz Krapine i pomoći u pohodu bolesnicima. Blagoslov obitelji???

Pohod bolesnih i starijih osoba u ovom tjednu:

Sutra: Gredice, Novi Dvori, Ledine, Bratovski Vrh, Goljak, Letovčan Novodvorski  i Tomaševečki, Radakovo, Tomaševec i Lučelnica.

Utorak: Police, Požarkovec i Rakovec.

U župnom uredu možete nabaviti kalendare za iduću godinu, naš Klanječki kalendar  kao i božićne čestitke “Klanječke jaslice”.

Od danas možete upisati mise za prvih šest mjeseci u idućoj godini.

Katolički tisak: G. Koncila, MAK za vjeroučenike, Glasnici…