19. NEDJELJA KROZ GODINU                                  13. kolovoza 2023.

Utorak, 15. kolovoza: Svetkovina UZNESENJA B.D.Marije – VELIKA GOSPA

Svete mise su u 8,00 i 11,00  Župna misa, a u Lučelnici u 9,30 sati.   Ovo je najveći Marijin blagdan u crkvenoj godini pa iskažimo Majci Mariji svoju vjerničku ljubav i odanost kao njezina duhovna djeca.

Proštenja Velike Gospe su u susjednoj župi Tuhelj,  i u župi Pregrada.                               Hodočasničke svete misa su u 11,00 sati.

Srijeda, 16. kolovoza: Sv. Rok.  Blagdan ćemo proslaviti večernjom svetom misom u 19,00 sati, prije koje molimo zajedničku krunicu.

Potičemo naše roditelje i vjeroučenike da ne zaboravimo da je svaka nedjelja Dan Gospodnji u čijem središtu je naša nedjeljna sveta misa!

Hvala našim obiteljima koje svojim obiteljskim darom pomažu u obnovi naše župne crkve i kapele sv. Filipa i Jakova. Pozivamo i ostale obitelji da pomognu!

Važno!Nedjeljom i blagdanom svete mise su u našoj crkvi, a radnim danom, kao i do sada,   u Bogoslužnom prostoru u prizemlju samostana. Sutra, u predvečerje Velike Gospe, večernja krunica i misa također  u crkvi!

Katolički tisak: Glas koncila, …Glasnici…