PETA KORIZMENA NEDJELJA             26. ožujka 2023.

Prošle nedjelje smo imali Caritasovu akciju i prikupljali darove vjernika za našu siromašnu braću i sestre u BiH.  Skupili smo: 546 eura. Hvala svima koji su sudjelovali u ovoj Caritasovoj akciji!

Danas: KORIZMENI SUSRET roditelja i vjeroučenika 7/8. razreda. U 10,30 sudjelujemo na Križnom putu i župnoj misi!

Danas poslije podne u 16,00: Križni put na kalvariji sv.Florijana. Svi ste pozvani!!! Križni put će predvoditi naši liturgičari.  Ponesite svoje molitvenike!

Raspored pohoda bolesnima i nemoćnima u ovom tjednu: Srijeda: Dol Klanječki i Klanjec.

Pozivamo sve članove župnog zbora u srijedu navečer u 19,30 na pjevanje i pripravu za slavlje Velikog tjedna i Uskrsa. Obavijestite jedni druge da budemo svi!

Važno! Slijedeće subote je ŽUPNI KRIŽNI PUT koji će započeti u 9,00 sati u Klanjcu, u našem dvorištu.  Križni put kreće preko sv. Florijana, Lepoglavca, Gredica, Novih Dvora, Ledina, sv. Filipa, Letovčana; povratak preko Gorkovca, kraj Gašparovog križa i preko sv. Florijana do Klanjca gdje će biti završetak.

Pozivamo djecu vjeroučenike i mlade vjernike, očeve i majke i sve one koji žele hodajući Križnim putem svjedočiti svoju vjeru i ljubav prema Isusovoj muci i smrti. Dužina Križnog puta je oko 12 km. U slučaju lošeg vremena – Kalvarija sv.Florijana. Zato u subotu nema vjeronauka za prvopričesnike koje pozivamo na Križni put. Vjeroučenici koji sudjeluju na Križnom putu, nakon Uskrsa imaju nagradni izlet! Važno! Prikladna odjeća i obuća za hodanje, hrana (sendviči) i piće-voda i sokovi.

Slijedeća nedjelja: NEDJELJA MUKE GOSPODNJE – CVJETNICA.Svete mise i blagoslov grančica i cvijeća po redovitom nedjeljnom rasporedu, a u župnoj crkvi u 11,00 sati je svečana župna misa i pjevana Muka Gospodina našega Isusa Krista. Kod sv. Filipa nedjeljna popodnevna misa je u 16,00 sati.

Na Cvjetnicu prikupljamo novčane darove za Caritas Zagrebačke nadbiskupije i Župni Caritas – za najsiromašnije obitelji u našoj župi, kojima su i ove godine djelatnici Caritasa uručili prigodni uskrsni dar u hrani.

Katolički tisak: Glas koncila, ..MAK za vjeroučenike…Glasnici…