BOŽIĆ – ROĐENJE GOSPODINOVO – A       25. prosinca 2022.

Dragi vjernici, svima vama,  vašim obiteljima i svim ljudima dobre volje želimo čestit i blagoslovljen Božić!

Božićne mise: Župna crkva: 8,00 i 11,00 sati.

Lučelnica u 9,30; sv. Filip u 11,00 sati.

Sutra:  sv. Stjepan, prvomučenikSvete mise su po istom rasporedu kao i danas.

U utorak, na blagdan sv. Ivana uz misu u 7,00 sati bit će blagoslov vina.

U subotu (Stara Godina) u 17,00 sati: SVEČANA MISA ZAHVALNICA

BLAGOSLOV OBITELJI započinje u utorak  (27.12.) prema rasporedu koji se nalazi na listiću ispod kora.

Prigodom blagoslova vaše obitelji pripremite na stolu: križ (raspelo) i upaljenu svijeću, blagoslovljenu vodu, Obiteljsku knjižicu, Bibliju ili Novi Zavjet (ako imeta). Tom prigodom nećemo primati novac za crkvu, to se prima u Župnom uredu tijekom cijele godine. Svećeniku možete uručiti svoj prigodni dar za blagoslov i za  njegov godišnji rad u župi, kao i do sada. Unaprijed vam zahvaljujemo!

Za vrijeme blagoslova obitelji, radnim danom – samo jutarnje mise u 7,00 sati!

Dragi vjernici, hvala svim onim obiteljima koje svojim obiteljskim darom doprinose za crkvene potrebe.

Započeli su radovi na konstrukcijskoj obnovi naše župne crkve, a na kapeli sv. Filipa su napravljeni novi temelji i betonska podna ploča u kapeli, sakristiji i ispod zvonika. Pozivamo sve naše obitelji da u ovim radovima sudjeluju, u svojim mogućnostima, svojim godišnjim obiteljskim darom.  Hvala vam na vašoj dobroti!

Vjerski tisak: Glas koncila

Po završetku mise, uz Božićnu pjesmu, zajedno krenimo do Betlehema, do naših klanječkih Božićnih jaslica, i poklonimo se malom Božiću!